welcome
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 Правила - обавезно да се прочитаат

Go down 
АвторПорака
nin4e

nin4e

Број на мислења : 87
Join date : 2009-01-16

ПишувањеПредмет: Правила - обавезно да се прочитаат   Пет Јан 16, 2009 7:12 pm

ПРАВИЛА ЗА ЧЛЕНОВИТЕ БЕЗ РАЗЛИКА НА СТАТУС
-Забрането е пцуење а доколку мораш користи скратеници или ѕвездички.
-Забрането е да се врѓаат членовите по било која основа, и исто така е забрането
да се вреѓа администраторот.
-Не се карајте на форумов, форумов е направен за забава, не сме дојдени да се
караме туку да се дружиме.
-Не отварајте непотребни како и теми кои веќе постојат.
-Админите немораат да овбразложуваат на членовите зошто некоја тема е избришана,
избришана е со разлог.
-Забрането е спамување (секоја тема или порака која содржи спам ке биде избришана).
-Забрането е после цитирање да не се напише ниеден коментар (изгледа ружно).
-Забранет е коментирање нешто 100 пати, освен ако има некоја промена па да ја
коментирате таа промена.
-Не рекламирајте фоpуми без предходна дозвола од администратор.

ПРАВИЛА ЗА МОДЕРАТОРИ
-Бидете редовни
-Бришете ги непотребните и СПАМ пораки.

_________________

I always needed time on my own
I never thought I'd need you there when I cry
And the days feel like years when I'm alone
And the bed where you lie is made up on your side
When you walk away I count the steps that you take
Do you see how much I need you right now
[i]
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Правила - обавезно да се прочитаат
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
avril lavigne :: Добродојдовте :: Правила-
Отиди до: